Najnowsze wpisy

Naprawdę warto zgubić się w Wenecji!

wenecja, dziewczyna

Z czym kojarzy Wam się Wenecja? Z maskami, kanałami, gondolami i ciasnymi uliczkami? Czy może ze stęchłym zapachem, tłumem i gołębiami? To prawda, że ma swoje wady i zalety. Ale co poradzić, że jej urok przyciąga rocznie tyle tysięcy turystów? 


Będąc w Wenecji po raz kolejny od kilku lat nie sposób było się nie zgubić w jej krętych uliczkach. Wiele się w niej pozmieniało od ostatniej naszej wizyty, a jednocześnie wiele pozostało takim, jakim to zapamiętaliśmy. Labirynt przepięknych ulic czasem może okazać się zdradliwy, niejednokrotnie musieliśmy zawracać, kiedy droga skończyła się bramą do przepięknej, starej kamienicy, bądź schodkami do kanału. Pomimo tego da się tam w łatwy sposób odnaleźć. Co chwila na ścianach murowanych domków możemy dostrzec strzałki, które prowadzą nas do centralnych miejsc – albo do placu św. Marka, albo w odwrotną stronę do mostu Rialto. Jednak gdziekolwiek nie skręcimy i tak prędzej czy później zaprowadzi nas to do znanego miejsca.


Zwiedzanie na własną rękę daję ogrom możliwości. I strasznie Wam tą metodę polecam, ponieważ nie ma niczego piękniejszego, niż znaleźć się przez przypadek w cudownym zakamarku, gdzie nie dotarło jeszcze dużo turystów.  Albo odnaleźć klimatyczną kawiarenkę w miejscu, w którym nikt jej się tam nie spodziewa.


Jak poznać urokliwe zakątki Wenecji?

Zazwyczaj nasz sposób się sprawdzał, a jest nim nic innego jak pójście pod prąd. Kiedy wszyscy idą na północ, warto iść w zupełnie innym kierunku. A kiedy tłum zacznie się rozrzedzać znaczy, że zbliżamy się do naszego celu. Najlepiej trzymać się z dala od uliczek zapełnionych sklepami, oraz ogólnie od centralnej, znanej części Wenecji, choć to nie reguła, gdyż niekiedy wystarczy trochę zboczyć, dostrzec zacienioną, ciasną ulicę, by już natrafić na miejsce idealne, w którym nie spotkamy nawet jednego turysty. 

Gdzie znaleźć miejsca idealne na zdjęcia w Wenecji? 

W najciaśniejszych uliczkach do których nikt nie wchodzi. Calle Morolin dochodzi do kanału, jest tą wręcz klaustrofobiczna ulica na zachodzie miasta, nadal na prawym brzegu Canal Grande, by się do niej dostać trzeba dotrzeć do teatru Palazzo Grassi, skręcić tuż obok niego, a następnie przejść za hotel ukryty za murami teatru. Ale nie będziemy Wam dawać przepisu, gdzie znaleźć najpiękniejsze miejsca, gdyż wierzymy, że Wasz spacer po Weneckich ulicach może być o wiele owocniejszy od naszego ;)

Jeśli macie swoje ulubione miejsca w Wenecji, wpiszcie je w komentarzach!

wenecja, gondolier


______________________________________________7 komentarzy:

 1. zakochać się można w tych widokach! <3 marzy mi się podróż do Wenecji :)

  mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Widoki piękne. Jednak ja panicznie boję się wody i nie wiem, czy dalabym rade zwiedzić to piękne miasto.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie byłam w Wenecji, aczkolwiek mogłam poczuć namiastkę tamtejszego klimatu będąc w Brugii - jest to miasteczko położone w północno-zachodniej Belgii :)
  Uwielbiam takie miejsca! <3
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Włochy - mój ulubiony kraj. W Wenecji nie byłam, ale marzę by kiedyś odwiedzić. Przeżyję nawet te zapachy :) wspaniale zdjęcia!

  Pozdrawiam
  http://www.karina.stankowicz.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne zdjęcia, sama chciałabym się kiedyś tam wybrać i mam nadzieję, że napiszecie kiedyś notkę na temat tego, jak przygotować się do podróży, o czym warto pamiętać, jak wygląda przeprawa przez lotnisko i podobne. Na pewno będę częściej wpadała :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy, Wenecja jest przepiękna!
   Na pewno napiszemy, już niedługo pojawi się jeden na podobny temat :)

   Usuń
 6. Nigdy nie byłam ale wygląda niesamowicie urokliwie!

  OdpowiedzUsuń

Adbox