Najnowsze wpisy

JESIENNY WYPAD. GDZIE WYJECHAĆ JESIENIĄ?Jesień kojarzy nam się z chandrą i depresją. Zazwyczaj jest ponura, brzydka, a swoim chłodem daje nam niejednokrotnie w kość. Ale jesień to nie tylko deszcz i wiatr, lecz choćby barwne korony drzew mieniące się złocistymi liśćmi, których na ogół nie dostrzegamy spod materiałów naszych kapturów. Co więcej, jesień jest jedną z najtańszych pór roku pod względem turystycznym. Ceny biletów lotniczych spadają, a biura podróży z reguły oferują o wiele niższe ceny za ten sam wachlarz atrakcji. Lato nie jest więc wcale idealnym czasem na podróżowanie, a weekendowy, jesienny wypad może okazać się bardziej relaksujący, niż letni tydzień spędzony w zapchanym turystami kurorcie. 
A oto kilka miejsc, które z pewnością pokazują prawdziwą magię jesiennych dni!


BAWARIA

Przecudowna Bawaria i jej symbol, bajkowy zamek Neuschwanstein na tle spiczastych Alp jest miejscem w którym zostaniecie wręcz zasypani barwnymi liśćmi. Malownicze lasy u podnóży gór jesienią przybierają złocisto-czerwony kolor i mogę przysiąc, że nie wystarczy wam klisz w aparacie podczas uwieczniania niesamowitych pejzaży. A na dodatek październik to wyjątkowy czas w Monachium, bowiem właśnie w tym czasie odbywa się tam Oktoberfest, czyli piwne dożynki. 

Jesienne ceny lotów: 
Łódź od 360 złotych w jedną stronę do Monachium
Lublin od 375 złotych w jedną stronę do Monachium

Zamek neuschwanstein w niemczech, bawaria

WŁOCHY

Jesienią barwy Dolomitów pragną przypodobać się zachodowi słońca. A może, to drzewa swój złocisty kolor zawdzięczają właśnie cudownemu Włoskiemu zachodowi? Któż może to wiedzieć, ale pewne jest, że jesień we Włoskich Dolomitach z pewnością was nie zawiedzie, a może będąc tam jednego wieczoru zajadając się strangolapreti znajdziecie odpowiedź na te pytania? 

Jesienne ceny lotów:
Kraków od 150 złotych w jedną stronę do Wenecji
Warszawa od 700 złotych w jedną stronę do Wenecji

Góry dolomity we włoszech, jesień


SZWAJCARIA

Szwajcarskie góry i wzgórza, a pośród nich cudowne jeziora, które swoim pięknem zachęcają do pieszych wycieczek. Widoki wprost z baśni, a wśród nich my z plecakiem na plecach wolnym krokiem krocząc w stronę piękna rozchodzącego się w oddali. Nad naszymi głowami jesienne liście kołyszące się na chłodnym wietrze, a w głowach pustka. Kompletne wyciszenie i odprężenie od zgiełku dnia codziennego. Tak, Szwajcaria to idealny pomysł na jesienne wakacje! 

Jesienne ceny lotów:
Kraków od 155 złotych w jedną stronę do Bazylea 
Warszawa od 340 złotych w jedną stronę do Zurych
Jezioro Oeschinen w Szwajcarii


SZKOCJA

Na chłodne jesienne dni, najcudowniejsze są widoki gór Kaledońskich ogrzewające serca podróżników, na zimne wieczory, zaś wyśmienita whiskey, a do tego kilt w tartan i dudy. Szkocja, jej cudowne pejzaże, szereg zabytkowych zamków i legendarny potwór z Loch Ness, jest w październiku jeszcze barwniejsza.

Jesienne ceny lotów:
Szczecin od 50 złotych w jedną stronę do Edynburgu 
Wrocław od 90 złotych w jedną stronę do Edynburgu
szkocja, pejzaż, jesień


POLSKA

Wiecie o tym, że w wielu zagranicznych rankingach nierzadko to właśnie Polska staje na podium w kategorii najpiękniejszej jesieni? Nasza jesień każdego roku urzeka wielu zagranicznych turystów, którzy decydują wybrać właśnie tą porę roku na czas swojej podróży do Polski. Cóż się dziwić, możemy wręcz chlubić się kolorami, które we wrześniu w magiczny sposób opatulają Polskie drzewa. A może to nie zasługa magii? Może Wrocławskie Krasnale mają w tym swój udział? 

wodospad w polsce w czasie jesieniA jakie są Wasze propozycje jesiennego weekendowego wypadu? :) 
Zachęcamy do śledzenia nas na naszym fanpage, gdzie znajdziecie więcej wpisów odnośnie jesiennych wyjazdów! 


3 komentarze:

 1. Bawaria, Szwajcaria i Szkocja jakoś bardziej pasują mi do jesiennych wyjazdów, niż Włochy. Chyba ta Szwajcaria najbardziej do mnie przemawia, aż nabrałam ochoty na kilkudniową wycieczkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Włochy jesienią to doskonały pomysł, jeszcze jest ciepło, a tłumów już nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja kocham polskie góry jesienią i nie wyobrażam sobie weekendu bez gór tym bardziej w taką piękna jesień jaką mamy teraz. W przyszłym roku pomyślę o Bawarii, wygląda kusząco.

  programistkazwenus.pl

  OdpowiedzUsuń

Adbox