Najnowsze wpisy

Podróżniczy przegląd miesiąca - czerwiec

tanie loty czerwiec, miesięcznik podróżniczy bloga wzdłuż drogi

W tym miesiącu kolejne podróżnicze nowiki, a w nich między innymi kilka tanich lotów na czerwiec, a także słów kilka o nowym parku w Disneyland. 

_____________________________________

Tanie loty w czerwcu 


Z racji, że jesteśmy fanami szybkich i tanich wyjazdów (lecz częstych), w naszym miesięcznym przeglądzie pokazujemy Wam zawsze najtańsze, krótkoterminowe wakacje idealne na chwilę wytchnienia od życia codziennego. 


Poznań – Oslo  (14.06 – 17.06)    ----->    115 złotych w dwie strony. 

Gdańsk – Oslo (12.06 – 12.06)    ----->     70 złotych w dwie strony 

Kraków – Malmo (15.06- 18.06)   ----->   97 złotych w dwie strony 

Gdańsk – Sztokholm (12.06 – 12.06)  ----->   65 złotych w dwie strony 

Gdańsk – Londyn ( 12.06 – 17.06 )   ----->    120 złych w dwie strony 


_____________________________________


Co musisz tam zobaczyć?


Oslo 

Muzeum Łodzi Wikingów. Sandynawia to kraina Wikingów, a zatem grzechem byłoby nie zapoznać się z ich historią. W muzeum, znajdującym się na na Półwyspie Bygdøy obejrzeć możemy dobrze zachowane łodzie, którymi kiedyś podróżowali słynni wojownicy. 


Malmo 

Folkets Park. W 2010 roku miejsce to było drugim pod względem najczęściej odwiedzanych miejsc w Szwecji. Wielu mieszkańców Malmo przychodzi tam aby posiedzieć na trawie i spędzić dobrze czas ze znajomymi. Kiedyś stał tam duży park rozrywki, który później został usunięty. Teraz znajdziemy tam liczne atrakcje, jak chociażby terrarium z różnymi gatunkami gadów, czy place zabaw idealne dla dzieci. 


Sztokholm 

Djurgården również nazywana Valdemarsön to niesamowita wyspa, na stałe zamieszkała przez nie więcej niż 800 mieszkańców. Byłe królewskie tereny łowieckie są teraz miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Sztokholmu, jak i turystów. Znajdziemy tu Gröna Lund - park rozrywki, zoo, oraz liczne muzea i skanseny. 


Londyn 

Muzeum Madame Tussauds. Jaką szansę mamy na to, aby poznać w swoim życiu jakąś sławną osobę? Pewnie czym więcej podróżujemy, tym szansa się zwiększa, ale... w Londynie mamy szansę spotkać wiele sław w jednym miejscu. Johnny Deep, Benedict Cumberbatch, czy inne znane osoby bez proszenia pozować będą nam do zdjęć! Tylko nie pogadają z nami, ale kto by się już tym przejmował. 


_____________________________________


Podróżnicza nowinka


Disneyland otwiera nowy park 


Inspirowany serią Star Wars park jest kolejną pełną frajdy tematyczną strefą w Disneyland Park w Kalifornii. Budowa została ogłoszona już w 2015 roku, jednak oficjalne otwarcie odbyło się dopiero 31 maja 2019 roku. W parku, goście mogą doświadczyć nie lada szoku, widząc pełnowymiarowego Sokoła Milenium, czy inne dopracowane co to joty dekoracje wyciągnięte prosto z filmów Georga Lucasa. Kolejna strefa tematyczna Star Wars będzie miała swoje otwarcie już 29 sierpnia tego roku w Disney's Hollywood Studios na Florydzie! 

Fotografia: Chris Pizzello / Invision / AP

Każdego miesiąca znajdziecie na naszym blogu krótki, podróżniczy przegląd tanich lotów i atrakcji, które warto zwiedzić będąc już na miejscu.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox