Najnowsze wpisy

3 SKLEPY W LONDYNIE Z NAJLEPSZYMI SOUVENIRAMI Z HARRY'EGO POTTERA


W Londynie znajdziecie MNÓSTWO sklepów sprzedających souveniry z Harry'ego Pottera. Drobne pamiątki nie trudno się doszukać, ponieważ natknąć możemy się na nie nawet na arabskich „bazarkach”, które napotkamy szczególnie w dzielnicach oddalonych kilka stacji metra od centrum Londynu. 

W dzisiejszym krótkim wpisie pokażemy, gdzie znaleźć niesamowite sklepy w których nie tylko nasz portfel w magiczny sposób zmniejszy rozmiar, ale i poczujemy się, jakbyśmy sami byli w magicznej krainie. 


1. HOUSE OF MINALIMA


Sklep MinaLima został otwarty stosunkowo niedawno. Powstał, dzięki dwóm utalentowanym grafikom, którzy swój talent wykorzystywali projektując grafiki na potrzeby całej serii filmów o Harrym Potterze (Mina związała się z serią o trzy lata wcześniej niż Lima).
W House of MinaLima znajdziecie przede wszystkim wystawę najpiękniejszych grafik, które stworzyli ci dwoje, ale i również sklep z którego nie da się wyjść, nie kupiwszy chociażby uroczego plakatu. Cała wystawa znajduje się w starej kamienicy i obejmuje 3 klimatyczne i niesamowicie udekorowane piętra.
Adres: Greek Street, London | Najbliższa stacja metra to Tottenham Court Road Station2. SKLEP HARRY'EGO POTTERA NA KING CROSS


Miejscem, które za żadne skarby nie możecie przegapić jest wejście na platformę 9 i trzy czwarte, które znajduje się na stacji King Cross. Tuż obok mieści się duży sklep poświęcony Harry'emu. Wejście do niego za pewne skończy się dużymi zakupami (a przynajmniej ogromną ilością zdjęć w telefonie). W sklepie znajdziemy między innymi ścianę pełną pudełek z różdżkami, swetry z filmu, a także pełno Potterowskich łakoci, w tym słynne fasolki wszystkich smaków.
Adres: Stacja King Cross | Najbliższa stacja metrów to King's Cross Station


3. HAMLEYS


Hamleys to brytyjska sieć sklepów z zabawkami. Sam sklep ma mnóstwo pięter, a na każdym zawsze odbywają się różne pokazy – magiczne sztuczki, czy pokazy najciekawszych zabawek (szczerze, spędzając w nim 2 godziny, bawiliśmy się, jak dzieci). W Londyńskim Hamleysie odnajdziemy piętro poświęcone Harry'emu. Całość udekorowana jest w równie magicznym stylu, więc znów poza siatką pełną zakupów, wychodzi się z niego z mnóstwem zdjęć.
Adres: Regent Street, London | Chwilka od stacji Piccadilly Circus

TIP DLA NISKOBUDŻETOWCÓW 


Cena souvenirów Potterowskich przeraża? Nie ma problemy, o niebo tańsze gadżety znajdziesz w Primarku, który ma osobne wejście dla Potterowych fanatyków! Tam za koszulkę zapłacisz raptem 4 funty, a zestaw Potterowskich skarpet 2,5 funta.Nic nie jest drogie, kiedy się mądrze to zaplanuje :) _______________________________________________Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox