Najnowsze wpisy

SNAPSEED. JAK USUNĄĆ NIEDOSKONAŁOŚCI ZE ZDJĘĆ ZA DARMO?Nie wszystkie zdjęcia są idealne. Nie zawsze i my jesteśmy idealni. Czasem perfekcyjne selfie stałoby się nim bez tej czerwonej kropki na czole, a idealne zdjęcie byłoby nim, gdyby tych czterech mężczyzn nie stanęło nam w kadrze. 

Już czasem tak bywa, że niektóre idealne zdjęcia mają małe niedoskonałości. Istnieje jednak darmowy sposób na ich zamaskowanie i nie mowa tu wcale o Photoshopie.  Jak więc prędko i łatwo pozbyć się niedoskonałości na zdjęciach? 

  
Do ich usunięcia wykorzystamy darmowego mobilnego programu Snapseed. 


KROK 1


Po otwarciu programu i wybraniu zdjęcia, klikamy w narzędzia na pasku dolnym (fot.1.). Po wyskoczeniu masy dostępnych opcji, wybieramy naprawianie. 
KROK 2

Kolejnym krokiem jest przybliżenie niedoskonałości, którą chcemy usunąć  najlepiej jak najbliżej, żeby maska zadziałała poprawnie. Maska naprawiania działa tak, że kopiuje i wkleja obraz znajdujący się tuż obok obiektu, który chcemy usunąć. Jeżeli zrobimy to niechlujnie, nie osiągniemy dobrych efektów, a wtedy na zdjęciu powstaną plamy, wycięte z Bóg wie jakich krańców fotografii. 

W moim wypadku panowie na przybliżeniu wprawdzie znajdują się daaaleko w tle po prawej stronie oryginalnej fotografii. Przybliżam ich również z racji dwóch różnych teł, na których się znajdują piasek i niebo. Najbezpieczniej jest więc maskować najpierw część górną, a osobno dolną, aby niebo nagle niespodziewanie nie znalazło się nam na piasku, a piasek na niebie.Pana z lewej strony kadru również traktuję maską. On znajduje się na jednolitym tle. Ostrożnie więc maskuję go (uważając, żeby nie najechać na ciemniejszą wydmę, która może spowodować mieszanie się warstw) i usuwam pana ze zdjęcia. 
USUWANIE NIEDOSKONAŁOŚCI Z TWARZY


Oczywiście usuwanie nie jest zarezerwowane tylko dla niechcianych ludzi w kadrze. Opcja ta również dobrze sprawdza się w usuwaniu niedoskonałości z twarzy. W tym przykładzie osobiście się przed wami otwieram i pokazuję swoje niedoskonałości. ;)

_____________________________________________


1 komentarz:

  1. Przydatny tip dla ludzi, którzy mają np. problemy z cerą. A poza tym pięknie pokazuje, jak w kilku krokach możemy oszukać ludzi.
    Miłego dnia!

    OdpowiedzUsuń

Adbox