Najnowsze wpisy

RANDERS REGNSKOV | ATRAKCJE DANII


Tropikalne zoo w Randers w Danii jest jednym z niewielu miejsc w Skandynawii, gdzie o każdej porze roku jest ciepło. Poza tym jest prawdopodobnie jedynym, w którym zobaczyć możemy egzotyczne zwierzęta swobodnie spacerujące po całym obszarze parku.

Charakterystyczne kopuły tropikalnego zoo widać od razu po wjeździe od północnej strony do miasta. Trzy ogromne bańki przypominają szklarnię i poniekąd tak właśnie działają. Utrzymują niespotykany w Skandynawii tropikalny klimat i to przez cały rok.

Zoo w Randers otwarte jest prawie 365 dni w roku. W letnim sezonie rzecz jasna dłużej — my odwiedzając zoo wczesną wiosną, możemy wewnątrz spędzić nie więcej niż 5 godzin. Równo o 15 zamykają krążące po kopułach zwierzaki i całe zoo. W letnim sezonie godziny otwarcia są o wiele dłuższe.

Właśnie, bo w tym drobnym szczególe tkwi wyjątkowość tropikalnego parku w Randers. Zwierzęta mogą chodzić swobodnie po całym zoo. Lemury skaczą nad głowami gości, nietoperze straszą nawet najodważniejszych z nas, a inne ssaki spacerują bez skrępowania, gdzieś wśród zielonych palm i krzewów.

Kopuły symulują klimat trzech kontynentów – Afryki, Ameryki Południowej oraz Azji. W każdej z nich znajdziemy gatunki zwierząt i roślin żyjących właśnie w tych strefach. Oprócz trzech kopuł latem zobaczyć można również część zewnętrzną zoo, przygotowaną specjalnie dla dzieci.JAK DOJECHAĆ DO RANDERS REGNSKOV?


Z Aarhus

Lądując na lotnisku koło Aarhus, dostaniesz się do centrum miasta autobusem (925X), który pokonuje tę trasę w około 35 minut. Autobus z lotniska zatrzymuje się na przystanku (Aarhus H) tuż obok stacji kolejowej, gdzie co godzinę jeździ pociąg do Randers.

Do Aarhus samoloty latają z Gdańska.

Z Billund

Podróżując z Billund, najpierw musisz dostać się do Aarhus autobusem (912X). Później z głównej stacji kolejowej wziąć pociąg do Randers, który jeździ średnio co godzinę.

Do Billund latają samoloty z Poznania, Gdańska i Warszawy.PRAKTYCZNE INFORMACJE


Lokalizacja
Zoo tropikalne Randers Regnskov leży w Środkowej Jutlandii, około 30 minut od Aarhus.

Parking
Duży, płatny parking znajduje się na terenie zoo.

Wózki dla dzieci
W zoo można wypożyczyć bezpłatnie wózki dla dzieci.

Bagaż
Na terenie zoo znajdują się skrytki na bagaż. Koszt to 2 DKK.

Restauracja
W zoo jest kawiarnia oraz kąciki, gdzie można zjeść przyniesione przez siebie jedzenie.

Zwierzęta
Do parku nie wolno wprowadzać zwierząt.

Cena wstępu
Cena wstępu to 110 DKK dzieci i 175 DKK dorośli (poza sezonem, czyli od 2 stycznia do 3 kwietnia).W wysokim sezonie cena to 125 DKK dzieci i 190 DKK dorośli.


RANDERS REGNSKOV I OCHRONA LASÓW DESZCZOWYCH


W 2004 roku Randers Regnskov nawiązał współpracę z indiańskim plemieniem w obszarze lasów deszczowych Verde Sumaco w Ekwadorze. Ważną kwestią w ochronie lasów deszczowych jest między innymi edukowanie o tej sprawie młodszego pokolenia. Nie wszyscy jednak mogą sobie na to pozwolić, dlatego Randers Regnskov zapewnia dzieciom materiały edukacyjne.

W 2013 roku Randers Regnskov zakupił 620 hektarów dziewiczego lasu deszczowego, który znajduje się w Parku Narodowym Sumaco Galeras.


Planujesz podróż po Danii? Zobacz inne artykuły:


Nie znalazłeś potrzebnych informacji? Napisz do nas!


_______________________________________________________________________Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox