Najnowsze wpisy

AYIA NAPA – 10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ TAM SPRÓBOWAĆ

Cape Greco, co zobaczyc w Ayia Napa


ZWIEDŹ CAPE GRECO

Przylądek Cape Greco jest jedną z najpiękniejszych naturalnych atrakcji na Cyprze. Znajdziesz tam mnóstwo niezwykłych miejsc do kąpieli, a także zakątków idealnych na piękne pamiątkowe fotografie z twoich wakacji.


PRZEJEDŹ SIĘ BUGGY/ QUADEM

Przylądek Cape Greco jest wyjątkowy! Chcesz jeszcze lepiej go doświadczyć? Wskocz do buggy albo na quada i wybierz się na niezapomnianą przejażdżkę. 


SKOCZ Z KLIFU

Lubisz dreszczyk emocji? W Sea Caves na przylądku Cape Greco będziesz mógł skoczyć z 10-metrowego klifu wprost w turkusową wodę zatoki. Jeżeli boisz się wysokości, będziesz zmuszony pokonać swój lęk. Na skok decydują się najodważniejsi!

Będąc w Sea Caves zejdź również do niewielkiej jaskini, skąd rozpościera się przepiękny widok niczym z pocztówki.


Cape Greco przylądek, Ayia Napa
Skalny most na przylądku Cape Greco, tuż obok miejscowości Ayia Napa


PRZEPŁYŃ SIĘ PIRACKIM STATKIEM

Podczas rejsu pirackim statkiem zobaczysz przylądek Cape Greco od zupełnie innej strony. Morskie jaskinie, formacje skalne w tym Most Miłości prezentują się cudowniej od strony turkusowego morza. Rejs trwa ponad 4 godziny. Jeżeli nie lubisz piratów, zdecyduj się na rejs zwykłą łodzią. Jest wiele firm, które oferują takie wycieczki.

ZOBACZ KOŚCIÓŁEK

Zwiedzając Cape Greco, zatrzymaj się przy malutkim kościołku z turkusowym dachem. Pięknie prezentuje się na zdjęciach, a tuż obok niego ukryta w klifach znajduje się skalna zatoczka.


Cape Greco, kosciołek na przylądku


WYLEGUJ SIĘ NA PLAŻY NISSI

Kiedy będziesz marzył o wylegiwaniu się i kąpieli w pięknych błękitnych, cypryjskich wodach, wybierz się na plażę Nissi, popularnej wśród turystów i mieszkańców. Nissi Beach w nocy zamienia się w pełen rozrywki kurort z muzyką na żywo i imprezami do białego rana. Za dnia, kiedy jest odpływ, wyrusz za to na niewielką, niezamieszkaną wysepkę, żeby cieszyć się plażowaniem na prywatnej wyspie.


POZNAJ TROCHĘ HISTORII

Nieopodal parku wodnego znajdziesz niesamowite grobowce wybudowane w okresie rzymskim. Wykutych w skale grobowców jest 19 i są one dowodem na to, że kiedyś na tym terenie istniała starożytna osada. Wstęp do nich jest za darmo.

ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE NA MOŚCIE MIŁOŚCI

Legenda głosi, że ten, kto pocałuje się na moście miłości, temu spełnią się wszystkie życzenia. Warto spróbować 😉


Ayia Napa, most miłości


BAW SIĘ NA GŁÓWNYM PLACU AYIA NAPA

Zabawa zaczyna się na Ayia Napa Square, gdzie wybrać możesz jeden z wielu głośnych i wyjątkowych klubów i dyskotek. To tutaj znajdziesz najlepsze bary, restauracje i nocne życie na Cyprze. Jeżeli nie lubisz hałaśliwych turystów i ciągłej muzyki, to miejsce ci się nie spodoba, ale jeśli uwielbiasz imprezowe klimaty, musisz wieczorem odwiedzić plac główny Ayia Napa.


SPĘDŹ DZIEŃ W WATERWORLD

Szukasz czegoś jeszcze? Idealne dla siebie i twoich dzieci? Park wodny Waterworld będzie idealnym rozwiązaniem i zapewni ci rozrywkę na cały dzień. Mieści się na obrzeżach Ayia Napa, ale na siłę dostaniesz się do niego pieszo – z centrum miasta idzie się około godziny spacerkiem. Park zbudowany jest w greckim stylu, a wodnych przejażdżek jest co niemiara.

________________________________________

INTERESUJE CIĘ CYPR?
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox