Najlepsze parki w Barcelonie

Barcelona to tylko ciasne ulice i ciągłe tłumy? Nic bardziej mylnego! Wokół miasta znajdziesz rozległe zielone tereny, ale jeśli nie planujesz wyjazdu poza Barcelonę, sprawdź naszą listę parków w centrum, gdzie możesz odpocząć i się zrelaksować.

Park de la Ciutadella

Park de la Ciutadella to jeden z największych i najbardziej znanych parków w Barcelonie. Znajduje się tu imponująca fontanna Gran Cascada, zaprojektowana częściowo przez młodego Gaudíego (który był odpowiedzialny za projekt hydrauliczny fontanny). W parku znajdziesz także małą palmiarnię, zoo oraz liczne ścieżki spacerowe i trawniki idealne na piknik. W ciągu roku odbywa się tu wiele festiwali i koncertów.

Jardí del Silenci


Na miejscu Jardí del Silenci stał kiedyś klasztor sióstr zakonnych, który został sprzedany firmie planującej budowę wysokiego parkingu. Jednak lokalni mieszkańcy dzielnicy Gracia zebrali wystarczająco podpisów, aby miasto odkupiło teren i stworzyło tam park. Teraz jest to spokojne, lokalne miejsce, idealne do wypoczynku. Organizowane są tam również wystawy oraz pokazy sceniczne.

parki w barcelonie, atrakcje barcelony, co zobaczyć w barcelonie, park ciutadella
Park de la Ciutadella
parki w barcelonie, atrakcje barcelony, co zobaczyć w barcelonie, park guell w barcelonie, czy warto
Park Guell
Park de la Ciutadella

Park Güell

Park Güell na pierwszy rzut oka nie wydaje się idealnym miejscem na odpoczynek od zgiełku ludzi. W tym słynnym parku, zaprojektowanym przez Antoniego Gaudíego, znajduje się mnóstwo kolorowych mozaik, rzeźb i nietypowych budowli, które przyciągają turystów z całego świata. Większość zwiedzających tłoczy się jednak przy najpopularniejszych atrakcjach Parku Güell, a sam park jest na tyle duży, że bez problemu znajdziesz miejsce, gdzie nie spotkasz nikogo. Wstęp do parku jest płatny, ale dla niezwykłych widoków zdecydowanie warto go odwiedzić!

Parc del Laberint d'Horta

Parc del Laberint d’Horta to najstarszy ogród w Barcelonie, słynący z labiryntu z żywopłotu, który stanowi główną atrakcję parku. Znajdziesz tu wiele pięknych rzeźb, a także kilka wodospadów i stawów. Panuje tu romantyczna atmosfera, co sprawia, że jest to idealne miejsce na spokojny spacer lub randkę! 🙂

Jardins de Laribal

Jardins de Laribal to piękne ogrody położone na wzgórzu Montjuïc. Znajdują się tu romantyczne alejki, kaskady wodne, stawy oraz tarasy widokowe. Ogrody te są mniej znane turystom, co sprawia, że są idealnym miejscem na spokojny relaks i podziwianie przyrody w ciszy.

Interesują cię inne atrakcje Barcelony? Zobacz również:

casa mila, atrakcje w barcelonie, śladami gaudiego w barcelonie, co zobaczyć w barcelonie
Śladami Gaudiego
sagrada familia, atrakcje w barcelonie, śladami gaudiego w barcelonie, co zobaczyć w barcelonie
10 atrakcji Barcelony, które musisz zobaczyć!
park guell, atrakcje w barcelonie, śladami gaudiego w barcelonie, co zobaczyć w barcelonie
Najlepsze punkty widokowe w Barcelonie

Parc del Guinardó

Parc del Guinardó to jeden z większych parków w Barcelonie, oferujący wspaniałe widoki na miasto. Znajdują się tu lasy sosnowe, liczne ścieżki spacerowe i miejsca piknikowe. Jest to idealne miejsce na ucieczkę od zgiełku miasta i cieszenie się spokojem natury.

Parc de Cervantes

Parc de Cervantes słynie z pięknych ogrodów różanych, które kwitną od wiosny do jesieni. Park oferuje rozległe trawniki, aleje spacerowe oraz miejsca do pikników. Jest to idealne miejsce na spokojny spacer i odpoczynek, zwłaszcza podczas sezonu kwitnienia róż.

Parque de la Barceloneta

Parque de la Barceloneta to park położony blisko morza, oferujący doskonałe miejsca na relaks po dniu spędzonym na plaży. Znajdują się tu również boiska do gry w koszykówkę i piłkę nożną, więc idealne, jeśli jesteśmy w podróży ze żwawymi nastolatkami. 🙂

Parque de la Creueta del Coll

Parque de la Creueta del Coll to park utworzony na miejscu dawnego kamieniołomu. Obecnie znajduje się tu jezioro, w którym można pływać i zrelaksować się w gorące dni. Park oferuje liczne ścieżki spacerowe, tereny piknikowe i place zabaw. Ze wspaniałymi widokami na Barcelonę, jest idealnym miejscem na spokojny dzień z dala od tłumów.

Śledź nas na mediach społecznościowych:

Może również Ci się spodoba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *