Karpacz jest stosunkowo małym miastem. Zwiedzanie jego zakątków jest wyjątkowo fascynujące, a przy tym niekiedy okazać się może ciut męczące. Cóż, nie po to jedzie się w góry, aby jeździć autem. W dzisiejszym wpisie najważniejsze atrakcje Karpacza rozplanowane w sześciogodzinnej trasie po tym pięknym i uroczym mieście!


MAPA TRASY | ATRAKCJE KARPACZA

Trasa to ponad 6 kilometrów przepięknej górskiej architektury, fantastycznej drogi pod górkę i niezapomnianych wrażeń. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy w centrum Karpacza, tuż przy Skwerze Śladów Zdobywców, skończyliśmy za to 6 godzin później przy Młynku Miłości.

Godziny przy zdjęciach wskazują czas w którym zaczynamy zwiedzać daną atrakcję. W nawiasach podany jest orientacyjny czas spędzony przy atrakcji.


Skwer Śladów Zdobywców (ok. 15 min) 

Skwer mieszczący się tuż przy Urzędzie Miejskim jest miejscem, którego będąc w Karpaczu nie możecie przegapić. Aleja Gwiazd, a raczej Aleja Himalaistów to ślady butów pozostawione przez wielu niesamowicie odważnych polskich himalaistów. Na miejscu znajdziemy około 20 odlewów podeszew wyjątkowych i wytrwałych ludzi, a w nich m.in. Jerzego Kukuczki, Artura Hajzera, czy Wandy Rutkiewicz.
Zdjęcie:http://www.karpacz.com.pl/atrakcje/22/skwer_sladow_zdobywcow

Karkonoskie Tajemnice (ok. 60 min) 

Karkonoskie Tajemnice to miejsce w którym poznacie legendy oraz historie Karkonoszy. Muzeum, a raczej galeria sztuki jest dosłownie fantastycznym miejscem w którym z pewnością nie będziecie się nudzić.
Zdj:https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review

Zapora na Łomnicy (ok.40 min)

Położona u podnóży Karpatki zapora wodna została stworzona, aby uniknąć kolejnych powodzi, które nachodziły po tym, jak wody opadowe podnosiły poziom rzeki Łomnica. Fala powodziowa niosła za sobą nie tylko kamienie, ale i kry oraz drzewa, które spowodowały ogromne straty w położonych w pobliżu miastach. Zdecydowano więc zbudować zaporę, dzięki której możliwe byłoby gromadzenie nadmiaru wody. Zapora powstała ponad 100 lat temu, a woda spływająca jej pięcioma przelewami tworzy fantastyczny widok. Towarzyszy temu również niesamowity naturalny szum.

Skocznia Orlinek (ok. 30 min)

Skocznia narciarska Orlinek to jedna z mniejszych skoczni na której trenują skoczkowie. W letnim sezonie i przy dobrej pogodzie mamy możliwość wspięcia się na samą górą z której rozpościera się wspaniały widok na Karpacz!

Dziki Wodospad (ok.50 min)

Wodospad stworzony został z tego samego powodu dla którego 100 lat temu zbudowano zaporę na Łomnicy. Powstał w podobnym czasie, aby uniknąć powodzi z przyczyn podnoszenia się wód Łomnicy. Przecudowne miejsce jest często zaludnione przez turystów, ale zdecydowanie warto zrobić zdjęcie przy wspaniałym wodospadzie. Ponadto jego położenie na skraju Karkonoskiego Parku Narodowego jest niezwykle malownicze!

Miejsce Anomalii Grawitacyjnej (ok. 15min) 

Czym tak naprawdę jest to niespotykane zjawisko? I czy to w ogóle możliwe, aby puste butelki same toczyły się pod górę? Najprawdopodobniej jest, a przynajmniej tu w Karpaczu, nieopodal Dzikiego Wodospadu znajdziemy miejsce w którym zetkniemy się z najprawdziwszą anomalią grawitacyjną!
Zdjęcie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Anomalia_grawitacyjna_w_Karpaczu

Świątynia Wang (ok. 40 min) 

Vang to niewielka, jednak malownicza miejscowość leżąca w Norwegii, skąd w 1842 roku przeniesiono zbudowaną ze sosnowych bali świątynie do Karpacza. Kościół Górski Naszego Zbawiciela jest najstarszą drewnianą świątynią w Polsce. Co najciekawsze, cała konstrukcja zbudowana została przy użyciu złączy ciesielskich, co oznacza, że w ścianach kościoła nie znajdziemy nawet jednego gwoździa!

Młynek Miłości (ok. 15 min) 

Młynek Miłości wiąże się z piękną legendą o miłości rycerza do młynarki. Otóż, młody rycerz dnia jednego dostał rozkaz od ojca, aby wyruszyć na zamek Chojnik i wykonawszy wszystkie zadania postawione przez księżniczkę, poprosić ją o rękę. W trakcie swojej podróży poznał jednak młynarkę, która zakochana w nim dała mu podarunek, który pomóc miał mu zdobyć księżniczkę. Okazuje się, że księżniczka nie jest wymarzoną kandydatką na żonę. Wraca więc i kierując się swoim sercem prosi młynarkę o rękę. Na pamiątkę tej legendy powstał właśnie Młynek Miłości. Miejsce to może nie zachwycić wielu, jednak warto je zobaczyć, chociażby dlatego, że posiada niesamowitą moc i pomaga odwzajemniać nieodwzajemnioną miłość! 
Zdj:http://www.karpacz.net/atrakcje/mlyn-milosci-w-karpaczu-gornym/


Interesuje cię Karpacz? Zobacz, jak tanio zorganizować wyjazd do Karpacza!


Może również Ci się spodoba

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.