Podróże z zasady kojarzą nam się z dużymi kosztami. Wydaję nam się, że wakacje to czas w którym grubość naszego portfela zmniejszy się co najmniej o połowę. Dlatego też zwykle decydujemy się na nie raz do roku, przerażeni faktem utracenia większości uzbieranej w skarbonkę fortuny. W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam, jak tanio zorganizować wyjazd od Karpacza!Nasz ostatni budżet wakacyjny wyniósł około 180 złotych za osobę. Spędziliśmy trzy dni w Karpaczu, zwiedzając tyle, na ile pozwoliła nam zimowa pogoda. Jak to zrobiliśmy? Wszystkie ceny znajdziecie niżej! 🙂

Nie oszukujmy się, wyjazd do Karpacza jest rozwiązaniem idealnym dla każdego. Szczególnie dla tych, którzy chcą spędzić weekend i odstresować się przed nadchodzącym tygodniem. Nie prowadzi przez Zakopiankę, istnieje do niego łatwy dojazd, ponadto jest bardzo bogaty w atrakcje, przede wszystkim te naturalne. Ciekawy jest praktycznie o każdej porze roku. Latem oferuje niesamowite szlaki turystyczne dla turystów tych mniej, lub bardziej zaawansowanych, zimą zaś jest świetnym rozwiązaniem dla fanatyków narciarstwa! 

Dni w Polsce, jak zwykle zarezerwowaliśmy całkowicie dla naszych rodzin. Większość dni spędzaliśmy w rodzinnych domach, korzystając z czasu i ciesząc się świąteczną atmosferą. Nie zabrakło jednak chwili na krótką wycieczkę w polskie góry, których nie widzieliśmy od wielu lat.


NOCLEG W KARPACZU

Kwestia nocowania z reguły jest najbardziej problematyczna. Chcemy wygodnie, czysto, ale przede wszystkim tanio. Hoteli w Karpaczu, jak pewnie nie trudno się domyślić znajdziemy mnóstwo. Luksusem uraczyć nas może przede wszystkim przecudowny Hotel Gołębiewski, jego termy i wiele innych atrakcji, którymi dysponuje, tyle, że my w podróżowaniu kierujemy się hasłem: wydaj jak najmniej, zobacz jak najwięcej! 

Podczas planowania naszej krótkiej podróży do Karpacza przejrzeliśmy wiele znanych portali oferujących wynajem pojedynczych mieszkać, czy pokoi. Na Airbnb znaleźliśmy jak zwykle wiele ciekawych propozycji, ale w tym wypadku o wiele przydatniejszy okazał się portal nocowanie.pl.

W tej bazie noclegów znajdziemy między innymi wiele pensjonatów z których, nie oszukujmy się, nasze polskie góry słyną! Już od dzieciaka wyjazd w góry kojarzy się z nocowaniem w uroczym domku z drewna i kominkiem we wspólnej jadalni.


Nocleg znaleźliśmy już za 20 złotych za noc, co wyszło nas w zaokrągleniu 45 złotych za osobę na dwie doby (w tym wliczona była opłata klimatyczna za każdy dzień, która wynosiła około 2,20 złotych). I nie, nie spaliśmy w baraku. Nasz pensjonat był bardzo przytulny, czysty, posiadał internet, a nawet mieliśmy własną łazienkę. Ponadto znajdował się bardzo blisko wielu atrakcyjnych miejsc. 

Noclegów w Karpaczu najlepiej szukać na stronie Noclegowo. Znajdziesz tam więcej korzystnie cenowych pensjonatów.


PRZEJAZD

Nie dysponujemy autem, więc z racji braku zniżek studenckich, które umożliwiłyby nam tani przejazd pociągiem, polegaliśmy na autobusie, a dokładnie na Flixbusie. Koszt przejazdu wyszedł 80 złotych w dwie strony, przy czym jechaliśmy z Poznania, przez Wrocław, aż do centrum Karpacza. Niestety z racji ograniczonego czasu (musieliśmy wracać do Danii) przegapiliśmy dzień w którym przejazd Flixbusem tą samą trasą kosztował 99 groszy! 


JEDZENIE | TANI WYJAZD DO KARPACZA

Na początku planowaliśmy wziąć jedzenie ze sobą zapominając, że nie wyjeżdżamy do Skandynawii. Potem po opamiętaniu się stwierdziliśmy, że kupimy na miejscu. Biedronkę w Karpaczu znajdziecie, więc sprawa posiłków sama się rozwiąże. My na jedzenie wydaliśmy około 40 złotych za osobę. Oczywiście nie odmówiliśmy sobie górskiego serka, niezwanego oscypkiem. 🙂


TRANSPORT

Polegaliśmy na nogach, bo w końcu po co je mamy? 😉 Karpacz jest stosunkowo niewielkim miastem i wszędzie ze spokojem dostaniemy się na własnych nogach – nawet do świątyni Wang z centrum! (Kto był, ten wie, jak tam fajnie się pod górę drepta)


Karpacz Express

Jeżeli jednak zmęczy Was wchodzenie pod górę i z górki, warto skorzystać z Karpacz Express, kolejki, która jeździ dookoła miasta i zahacza o najważniejsze atrakcje. W sezonie letnim jeździ praktycznie bez przerwy. W zimowym często dowiedzieć się możemy, że jest nieczynna, jednak warto wtedy szukać informacji na ich stronie internetowej. A w naszym wypadku dowiedzieliśmy się, że pociąg nie jeździ, po czym podczas spaceru przejechała obok nas czterokrotnie. 

Busiki

Busiki jeżdżą bardzo często i warto z nich skorzystać, jeżeli chcemy wybrać się poza Karpacz. Jedna ze stacji busików znajduje się tuż przy stoku narciarskim Winterpool. 

Taxi

Taksówki to kolejny z dobrych pomysłów na transport po Karpaczu, lecz zanim to uczynimy lepiej zapytać kierowcy o cenę za którą dowiezie nas do miejsca docelowego. Czasem czym więcej ludzi wpakuje się do mikrobusika tym taniej!

My osobiście na transport po Karpaczu wydaliśmy 15 złotych. Raz wzięliśmy taksówkę, spiesząc się do pensjonatu, aby odebrać bagaże 🙂


ATRAKCJE | TANI WYJAZD DO KARPACZA

Wiele atrakcji w Karpaczu jest za darmo! 

Przede wszystkim warto zobaczyć szczyty Karpacza, czyli Śnieżkę i Kopę. Ale również te o wiele mniejsze, jak Karpatkę, na którą wchodziliśmy przeszło dwie godziny ciągle zatrzymując się na zdjęcia, czy Księżą Górę.

Warto przejść się na spacer po odkrycie niezwykłych, karpackich formacji skalnych. Skalny stół, Słonecznik, czy Kotki nie znajdźmy nigdzie indziej na świecie, a formacje te robią naprawdę wrażenie!

Karpacz to przede wszystkim przepiękna natura. Dziki Wodospad jest wart zobaczenia nawet zimą. Zapora na Łomnicy zapiera dech w piersiach. No i oczywiście nie można zapomnieć o zrobieniu sesji zdjęciowej w Karkonoskim Parku Narodowym. 

My tym razem cieszyliśmy się atrakcyjną pogodą i spokojem płynącym z gór. Nie zapłaciliśmy ani grosza na atrakcje!

Inne warte zobaczenia atrakcje w Karpaczu 

– Świątynia Wang 
– Western City
– Galeria Minerałów
– Karkonoskie Tajemnice

Zobacz NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE KARPACZA W 6 GODZIN!Wydaliśmy w zaokrągleniu 180 złotych za osobę na trzydniową wycieczkę do Karpacza na której zwiedziliśmy większość miasta. Zdajemy sobie sprawę, że bez większego problemu nasze koszty dałoby się jeszcze bardziej zmniejszyć, jednak nie chodziło o odmawianie sobie wszystkich rarytasów, które oferował Karpacz.

Lubimy podróżować tanio, ale w cywilizowanych warunkach, pamiętając o tym, by odróżnić wakacje, którymi ten wyjazd był, od wyjazdu czysto poznawczego, w którym oszczędza się jak najwięcej, aby móc zobaczyć jak najwięcej! 🙂

INTERESUJE CIĘ POLSKA?
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

60 NIEZWYKŁYCH RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ I ZOBACZYĆ W POLSCE
WEEKEND W POZNANIU ZA 140 ZŁOTYCH. JAK TO ZAPLANOWAĆ?
SPACER PO PYRLANDII, CZYLI POZNAŃ OCZAMI POZNANIAKA
32 MIEJSCA, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ BĘDĄC W ŁODZI

Może również Ci się spodoba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *