Nie wiesz jak dojechać do Danii? Planujesz podróż i zastanawiasz się, jakim środkiem transportu dostaniesz się tu najkorzystniej? Zobacz nasz krótki wpis, który na pewno pomoże ci podjąć decyzję!


SAMOLOTEM DO DANII

Najszybszym, a zarazem najtańszym sposobem dostania się do Danii jest lot samolotem. Już za niecałe 100 złotych możemy kupić bilet lotniczy z Gdańska, Warszawy, albo z Poznania i dostać się w raptem półtorej godziny do Billund, Kopenhagi, albo Aarhus. Niestety, tanie loty nie mają w swojej ofercie wielu duńskich miast do wyboru. Billund oferuje znany wszystkim Legoland, Aarhus za to jest o wiele hojniejszy w atrakcje. Z drugiego co do wielkości miasta w Danii łatwo już dostać się koleją w inne ciekawe miejsca. Niestety, póki co jedynie lotnisko w Gdańsku posiada linię do Aarhus.

Bezpośrednio dostępne loty


Gdańsk – Aarhus/Billund
Poznań – Billund
Warszawa – Billund
Kraków – Kopenhaga
Wrocław – Kopenhaga


BUSEM DO DANII

Innym sposobem jest ten, który wykorzystuje wiele polskich emigrantów na co dzień mieszkających w Danii. W tym również zazwyczaj my, gdyż krótko mówiąc możemy ze sobą wziąć więcej rzeczy z Polski – a uwierzcie na słowo, zawsze jest mnóstwo do zabrania. Busy. Wiele firm transportowych działa między Danią, a Polską. Prawdopodobnie jest ich kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, więc warto zapoznać się z ofertą kilku naraz. Zazwyczaj większość jeździ po dwa, trzy razy w tygodniu do Polski i z powrotem. Ceny za przejazd są wysokie. Trzeba liczyć się z kosztem około 350 złotych (w zależności od sezonu, oraz firmy) w jedną stronę za osobę, ale w cenie mamy możliwość wzięcia ze sobą ok. 35 kilogramowego bagażu.

Firmy coraz częściej oferują przejazd z adresu pod adres. Jest to bardzo duże ułatwienie. Szczególnie dla tych, którzy niekoniecznie znają miasto do którego się wybierają. Z drugiej jednak strony, podróż z adresu pod adres zwykle trwa dłużej, ponieważ czas średniego przejazdu busem to 13 godzin.

Przykładowe firmy transportowe:
– dunczyk.com
– alexanderbus.pl


AUTEM DO DANII

Autostrady w Niemczech i Danii są bezpłatne. Najgorzej jedzie się w Niemczech. A po przejechaniu granicy duńskiej najczęściej nie ma już żadnych problemów – oczywiście zależy dokąd zmierzacie, czy w stronę stolicy, czy na północ. Duńczycy jeżdżą spokojnie, częściej zbyt wolno, niż za szybko. Chociaż nie jest to oczywiście żadną regułą i warto pamiętać, że nigdy nie wiemy, kto siedzi za kierownicą auta, które akurat obok nas przejeżdża.

Zaletą podróżowania po Danii autem jest przede wszystkim mobilność. Transport miejski i podmiejski nie zawsze zatrzymuje się tuż przy atrakcjach. Poza tym koszty biletów są bardzo wysokie.

Ceny paliwa w Danii:
– 92 – ok. 11.00 DKK za litr
– 95 – ok. 11.00 DKK za litr
– diesel – ok. 10.00 DKK za litr *

  • Ceny z dnia 15.01.2021

Może również Ci się spodoba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *