W Londynie znajdziecie MNÓSTWO sklepów sprzedających souveniry z Harry’ego Pottera. Drobnych pamiątek nie trudno się doszukać. Natknąć możemy się na nie nawet na arabskich „bazarkach”, które napotkamy szczególnie w dzielnicach oddalonych kilka stacji metra od centrum Londynu. 

W dzisiejszym krótkim wpisie pokażemy, gdzie znaleźć niesamowite sklepy, w których nie tylko nasz portfel w magiczny sposób zmniejszy rozmiar, ale i poczujemy się, jakbyśmy sami byli w magicznej krainie. 


1. HOUSE OF MINALIMA

Sklep MinaLima został otwarty stosunkowo niedawno. Powstał, dzięki dwóm utalentowanym grafikom, którzy swój talent wykorzystywali projektując grafiki na potrzeby całej serii filmów o Harrym Potterze. (Mina związała się z serią o trzy lata wcześniej niż Lima). W House of MinaLima znajdziecie przede wszystkim wystawę najpiękniejszych grafik, które stworzyli ci dwoje, ale i również sklep z którego nie da się wyjść, nie kupiwszy chociażby uroczego plakatu. Cała wystawa znajduje się w starej kamienicy i obejmuje 3 klimatyczne i niesamowicie udekorowane piętra.
Adres: Greek Street, London | Najbliższa stacja metra to Tottenham Court Road Station

2. SKLEP HARRY’EGO POTTERA NA KING CROSS

Miejscem, które za żadne skarby nie możecie przegapić jest wejście na platformę 9 i trzy czwarte, które znajduje się na stacji King Cross. Tuż obok mieści się duży sklep poświęcony Harry’emu. Wejście do niego za pewne skończy się dużymi zakupami, a przynajmniej ogromną ilością zdjęć w aparacie). W sklepie znajdziemy między innymi ścianę pełną pudełek z różdżkami, swetry z filmu, czy akcesoria. A także pełno Potterowskich łakoci, w tym słynne fasolki wszystkich smaków.
Adres: Stacja King Cross | Najbliższa stacja metrów to King’s Cross Station

Chcesz poznać inne Potterowskie miejsca w Londynie? Zajrzyj na nasz wpis: LONDYN. ŚLADAMI HARRY’EGO POTTERA

3. HAMLEYS

Hamleys to brytyjska sieć sklepów z zabawkami. Sam sklep ma mnóstwo pięter, a na każdym zawsze odbywają się różne pokazy. Można zobaczyć między innymi magiczne sztuczki, a także pokazy najciekawszych, często zabawnych zabawek (szczerze, spędzając w nim 2 godziny, bawiliśmy się, jak dzieci). W Londyńskim Hamleysie odnajdziemy piętro poświęcone Harry’emu. Całość udekorowana jest w równie magicznym stylu. I znów, poza siatką pełną zakupów, dodatkowo wyjdziecie z niego z mnóstwem zdjęć.
Adres: Regent Street, London | Chwilka od stacji Piccadilly Circus


TIP DLA NISKOBUDŻETOWCÓW 

Cena souvenirów Potterowskich przeraża? Nie ma problemy, o niebo tańsze gadżety znajdziesz w Primarku, który ma osobne wejście dla Potterowych fanatyków! Tam za koszulkę zapłacisz raptem 4 funty, a zestaw Potterowskich skarpet 2,5 funta.

Nic nie jest drogie, kiedy się mądrze to zaplanuje 🙂 


INTERESUJE CIĘ LONDYN?
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WYCIECZKA DO LONDYNU. CAŁKOWITY KOSZTORYS
LONDYN. ŚLADAMI HARRY’EGO POTTERA
LONDYN | MINALIMA | CHINATOWN | M&M’s WORLD – VLOG


Może również Ci się spodoba

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.