Planujesz podróż do Londynu, ale nie wiesz, co warto zobaczyć? A może chcesz zaplanować tanią wycieczkę i zastanawiasz się, co możesz zwiedzić w stolicy Anglii całkowicie za darmo? Zobacz cztery darmowe muzea w Londynie!


1. MUZEUM HISTORII NATURALNEJ

Adres: Exhibition Road, South Kensington | Najbliższa stacja metra: South Kensington Station
Muzeum historii naturalnej zachęca wieloma rozbudowanymi wystawami, które spodobają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Galeria dinozaurów, sala – a raczej komnata – pełna szlachetnych kamieni i minerałów, czy gigantyczny, 6-metrowy plaster wycięty z pnia sekwoi, aby to wszystko zobaczyć, koniecznie musimy zarezerwować sobie wiele wolnych godzin i wygodne buty. Budynek muzeum zachwyca już z zewnątrz. Wewnątrz pomieszczenia prezentują się jeszcze lepiej. Wśród tłumów uczniów krążących w szkolnych mundurkach można poczuć się, niczym jeden ze studentów magicznego Hogwartu.

2. MUZEUM NAUKI (Science Museum)

Adres: Exhibition Road, South Kensington | Najbliższa stacja metra: South Kensington Station

Zwiedzając muzeum nauki w Londynie, cofniemy się do czasów pierwszych odbiorników telewizyjnych i pionierskich maszyn parowych. Stare samoloty szybować będą nam nad głowami, a my możemy dowiedzieć się, kiedy powstały i jak wyglądały pierwowzory największych wynalazków naszego świata. Jednym z najciekawszych eksponatów, które zobaczymy w muzeum, jest model lądownika księżycowego Apollo 11.

3. MUZEUM BRYTYJSKIE (British Museum)

Adres: Great Russell St, Bloomsbury | Najbliższa stacja metra: Tottenham Court Road Station

Muzeum Brytyjskie określane jest jednym z największych muzeów historii starożytnej na całym świecie. W swoich zbiorach ma ponad 7 milionów eksponatów, a w nich, między innymi, zobaczyć możemy egipskie mumie, marmury elgińskie, czy Kamień z Rosetty, który był przełomem w odczytywaniu egipskich hieroglifów.

4. NARODOWA GALERIA (National Gallery)

Adres: Trafalgar Square, Charing Cross | Najbliższa stacja metra: Charing Cross Station
Narodową galerię w Londynie warto zobaczyć nie tylko ze względu na cudowne dzieła sławnego Vincenta van Gogha. Fakt, przed jego Słonecznikami zbiera się zwykle największy tłum, ale galeria spodoba się wszystkim fanom sztuki, którzy z pewnością znajdą coś dla siebie w ponad 2300 wiszących tam dziełach.


INTERESUJE CIĘ LONDYN?
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WYCIECZKA DO LONDYNU. CAŁKOWITY KOSZTORYS
LONDYN. ŚLADAMI HARRY’EGO POTTERA
LONDYN | MINALIMA | CHINATOWN | M&M’s WORLD – VLOG


Może również Ci się spodoba

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.