Fani przygód Harry’ego Pottera nie mogą narzekać będąc w Londynie. Wiele scen z filmów kręcono właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii, a miejsca te są zwykle dostępne do użytku codziennego dla Londyńczyków. 

1. KING’S CROSS 

Zewnętrzną fasadę stacji kolejowej zobaczymy w drugiej części Harry’ego Pottera, kiedy to Ron i Harry nie mogą dostać się na peron 9 i trzy czwarte. Odlatują wtedy autem ojca Rona do Hogwartu.  Żeby dostać się na peron z filmu o Harrym Potterze, niestety będziemy musieli wykupić bilet na pociąg – dzięki niemu dostaniemy się na peron. Skorzystać możemy jednak z uszykowanego dla fanów Pottera wózka w ścianie, przy którym zrobimy sobie fotkę rodem z magicznego filmu. Cóż, czasem będzie trzeba postać w kolejce, aby doczekać się tej przyjemności. 
Najbliższa stacja metra to King’s Cross St. Pancras

2. MILLENIUM BRIDGE

Scenę, w której śmierciożercy przelatują przez most, niszcząc go, możemy zobaczyć w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi. Rzecz jasna, most nie został uszkodzony w rzeczywistości, za to idąc nim, podziwiać możemy niesamowity widok na biznesową stronę Londynu. 
Najbliższa stacja metra to Blackfrairs albo Mansion House

3. LAMBETH BRIDGE

Most Lambeth znać możecie, chociażby ze sceny, w której Błędny Rycerz przeciska się pomiędzy dwoma londyńskimi, piętrowymi busami. Scenę możemy zobaczyć w trzeciej części Harry’ego Pottera. 
Najbliższa stacja metra to Pimlico Station

4. THE REPTILE HOUSE, LONDON ZOO

Słynna scena, w której Harry rozmawia z wężem w pierwszej części Harry’ego Pottera została nagrana właśnie w domu dla gadów w Londyńskim Zoo. 
Najbliższa stacja metra to Regent’s Park Station

5. PICCADILLY CIRCUS

To miejsce możemy zobaczyć w ostatniej części filmu, kiedy Ron, Hermiona oraz Harry uciekają ze ślubu Billa, o mało co nie wpadając pod nadjeżdżający autobus. 
Najbliższa stacja metra to Piccadilly Circus Station

6. WARNER BROS STUDIO

W studiu filmowym Warner Bros pod Londynem możemy zobaczyć wiele dekoracji, które zostały zrobione na rzecz filmu. Zwiedzimy, chociażby wielką salę jadalną, zobaczymy szczegółową makietę Hogwartu, a także staniemy przed domem Harry’ego na Privet Drive.
Adres: Studio Tour Dr, Watford

Poza tym, w Londynie znajdziemy mnóstwo sklepów, które sprzedają gadżety znane z filmów o Harrym. Tutaj możecie przeczytać wpis o 3 sklepach w Londynie z najlepszymi souvenirami z Harry’ego Pottera.


INTERESUJE CIĘ LONDYN?
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

4 DARMOWE MUZEA W LONDYNIE, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ
3 SKLEPY W LONDYNIE Z NAJLEPSZYMI SOUVENIRAMI Z HARRY’EGO POTTERA
WYCIECZKA DO LONDYNU. CAŁKOWITY KOSZTORYS


Może również Ci się spodoba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *