Muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Londynie było na naszej liście od początku planowania naszego wyjazdu do stolicy Anglii. To miejsce, według nas, jest jedną z atrakcji, które trzeba zobaczyć będąc w stolicy Anglii, bez względu na cenę.

Bo ta nawet nas nie zniechęciła i musimy przyznać, że po wyjściu z muzeum wszyscy jednogłośnie przyznaliśmy, że atrakcja jest warta swojej ceny. Jest wysoka, to fakt. Bilety kupiliśmy online, ponieważ tak było o wiele taniej. Kupując bilet wstępu przy wejściu, musimy liczyć się z sumą 35 funtów, dlatego też zdecydowaliśmy się je opłacić przed wyjazdem do Londynu. Płaciliśmy 29 funtów za osobę, czyli około 150 złotych.

Muzeum Madame Tussauds w Londynie składa się z kilku większych i mniejszych pomieszczeń. Niektóre, swoją dekoracją oferują dreszczyk emocji – my trafiliśmy na pokoje urządzone na podstawie filmu Obcy i też Obcy nie raz nas wystraszył. Później był również King Kong łypiący na nas wściekłym wzrokiem, a także ulica wyciągnięta prosto z filmu Sherlocka. W innych pomieszczeniach spotkamy inne sławy, niekoniecznie stylizowane filmowymi hitami.

Samo muzeum oferuje ponad 3 godziny dobrej zabawy. Jeżeli będzie tłum, to i więcej, chociaż my, podróżując poza sezonem mieliśmy wiele woskowych gwiazd tylko dla siebie. Ze spokojem, do woli mogliśmy robić zdjęcia i nikomu tym nie przeszkadzać.

Ciekawym pomieszczeniem jest woskowy kącik, w którym możemy wykonać woskowy odlew własnej ręki. 

Końcowa trasa w muzeum jest jedną z najciekawszych. Wagoniki stylizowane starymi londyńskimi taksówkami wiozą nas przez ciekawie opowiedzianą historię stolicy Anglii. Naocznie możemy doświadczyć wielkiego pożaru w Londynie, czy poczuć atmosferę towarzyszącą obywatelom.


INTERESUJE CIĘ LONDYN?
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WYCIECZKA DO LONDYNU. CAŁKOWITY KOSZTORYS
4 DARMOWE MUZEA W LONDYNIE, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ
LONDYN. ŚLADAMI HARRY’EGO POTTERA


Może również Ci się spodoba

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.