Jezioro Como to jedno z najpiękniejszych jezior w Europie. Wokół niego spokojnym tempem toczy się życie w wielu małych i wyjątkowych miasteczkach. Zwiedzenie ich wszystkich z pewnością nie będzie możliwe podczas krótkiego wyjazdu do Włoch. Zobacz więc najpiękniejsze miasta nad jeziorem Como, które swoim pięknem przyciągają rocznie tysiące podróżników.

Bellagio

Bellagio nazywane perłą jeziora Como to miasteczko chętnie odwiedzane przez masę turystów. Urok Bellagio skryty jest w jego ciasnych i malowniczych uliczkach, charakterystycznych dla włoskich widoków. Warto tu przede wszystkim wybrać się na długi spacer i uchwycić kolorowe kadry swoim telefonem. Miasto bogate jest w sklepy z odzieżą, biżuterią, a także w eleganckie restauracje i kawiarnie.

W Bellagio odnajdziesz również przepiękną Bazylikę San Giacomo. W mieście stoi kilka słynnych willi przerobionych na ekskluzywne 5-gwiazdkowe hotele i ośrodki konferencyjno-naukowe. Dobrym przykładem jest Villa Serbelloni oraz jej ogrody, które są własnością Fundacji Rockefellerów. Wycieczka po ogródkach kosztuje ok. 10 euro za 90 minut.

Menaggio

W Menaggio odetchniesz od tłumu turystów krążących ulicami Bellagio. Miasteczko jest mniej popularne wśród turystów, szczególnie poza sezonem, a znajdziesz tu również dużo pięknych widoków, urokliwych kawiarni i sklepików. Warto wybrać się tutaj, szczególnie jeśli pragniesz pospacerować malowniczymi alejkami i nacieszyć się widokiem przepięknego jeziora Como.

Będąc w Menaggio nie zapomnij przejść się niewielką promenadą wśród donic z cudownie kwitnącymi kwiatami. Polecamy zobaczyć tu również starówkę i zatrzymać się w jednej z kilku uroczych kawiarni.

Varenna

W Varennie znajdziesz dużo spokoju oraz najwięcej tradycyjnych, pięknych włoskich budynków. Miasteczko słynące kiedyś z rybołówstwa stało się teraz miejscem z wieloma eleganckimi willami i niesamowitymi ogrodami. Do Varenny dostaniesz się promem z Bellagio lub Menaggio. Kiedy staniesz nogami w Varennie warto przejść się Passeggiata degli Innamorati, romantycznym deptakiem zakochanych, a później udać się do centrum, gdzie znajdziesz kilka przyjemnych kawiarni i restauracji.

Como

Miasteczko Como leży tuż obok Włosko-Szwajcarskiej granicy i jest idealnym miejscem zarówno, jeżeli planujesz spędzić nad jeziorem Como jeden dzień lub zostać tutaj na dłużej. Como ulokowane jest przy jeziorze o tej samej nazwie, otoczone pięknymi górami. W samym mieście znajdziesz dużo restauracji, kawiarni oraz hoteli. Będąc w Como warto wybrać się na główny plac Piazza Duomo, gdzie nie ujdzie twojej uwadze piękna katedra Duomo di Como, łącząca w sobie trochę gotyckiego i renesansowego stylu.

Jeżeli chcesz poznać nocne życie miasta, przejdź się na Piazza Volta lub Piazza Mazziniego.

Ciekawostką jest, że w mieście Como urodził się sławny fizyk Alessandro Volta. Wiele miejsc w mieście nazwane jest więc jego nazwiskiem. W mieście odwiedzić możemy również muzeum poświęcone fizykowi. A w Brunate wybrać się na latarnie, nazwaną jego nazwiskiem.

Brunate

Miasteczko połączone jest z miastem Como kolejką linowo-torową. Nazywane jest Balkonem na Alpy, widok z góry jest bowiem spektakularny. W dobra pogodę widać nawet drapacze chmur w oddalonym o ponad 40 kilometrów Mediolanie. Zachwyci cię z pewnością panorama gór, widać stąd drugi największy szczyt Alp, Monte Rosa oraz widok na dużą część jeziora Como. Będąc w Brunate warto przespacerować się do latarni Volty, która dostępna jest dla zwiedzających za niewielką opłatą. Z niej rozpościera się jeszcze piękniejszy widok.

Nesso

Wioska Nesso leży nad brzegiem jeziora Como. Warto się tam zatrzymać, chociaż na moment, aby przejść się brukowanymi uliczkami i zobaczyć stare kamienne zabudowania. W historycznej części wioski leżą dwie osady Coatesa i Borgovecchi, które są najstarszą częścią Nesso. Nazwa miasta pochodzi od wyjątkowego naturalnego wąwozu, który jest ikoną tego miejsca. Znajduje się tu również jeden z najbardziej urokliwych wodospadów jeziora Como.

Najpiękniejsze miasta nad jeziorem Como. A ty jakie polecasz miasta we Włoszech? 🙂

INTERESUJĄ CIĘ WŁOCHY?
Zobacz również:
CO WARTO ZJEŚĆ W LOMBARDII?
REJS STATKIEM PO JEZIORZE COMO. ILE KOSZTUJE?
JAK PORUSZAĆ SIĘ PO MEDIOLANIE I CAŁEJ LOMBARDII?
SAN MARINO: PRZEWODNIK PO ENKLAWIE WE WŁOSZECH
CITY BREAK W MEDIOLANIE. JAK ZAPLANOWAĆ WYJAZD DO MEDIOLANU?
JEDNODNIOWA WYCIECZKA Z MEDIOLANU POCIĄGIEM. GDZIE POJECHAĆ?
ATRAKCJE W MEDIOLANIE. CO WARTO ZOBACZYĆ W MEDIOLANIE?

Może również Ci się spodoba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *