1. THE RAIN

The Rain będzie pozycją idealna dla fanów filmów post-apokaliptycznych. Serial, który dostępny jest na Netflixie, opowiada historię Rasmusa i Simone, rodzeństwa, które chce dowiedzieć się więcej o śmiertelnym wirusie pustoszącym świat. W tle serii możemy zobaczyć wiele zakątków Kopenhagi w mroczniejszej odsłonie.

The Rain dostępny jest na platformie Netflix.

2. MOST NAD SUNDEM

(duń. Broen)
Kryminał duńsko-szwedzkiej produkcji opowiada przerażającą historię zabójstwa na moście Øresund, łączącym brzegi Danii i Szwecji. Zwłoki szwedzkiej pani polityk znalezione zostają wraz ze zwłokami duńskiej prostytutki. Za sprawę zabiera się Saga Norén, szwedzka policjantka, a pomaga jej przy tym Martin Rohde, policjant z kopenhaskiego komisariatu.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

Zobacz, jak łatwo uczyć się języka z filmów! 7 SPOSOBÓW NA NAUKĘ JĘZYKA Z FILMÓW

3. DICTE 

Dicte to kryminał opierający się na serii książek Elsebeth Egholms. Opowiada historie dziennikarki Dicte Svendsen, która po powrocie do rodzinnego miasta Aarhus, zaczyna interesować się sprawą zmarłej Danijela. Serial obejmuje 3 sezony, każdy po 10 odcinków.
Dicte dostępny jest na platformie Netflix.

4.  RZĄD

(duń. Borgen)
Dramat polityczny „Rząd”, w duńskiej wersji nosi nazwę „Borgen” i nie odwzorowuje oryginalnej nazwy, która dosłownie określa miejsce toczącej się fabuły serialu. Borgen jest określeniem zamku Christiansborg, który służy jako centrum duńskiej polityki. Znajdujący się w Kopenhadze, mieści w sobie Sąd Najwyższy, Parlament, Folketinget, oraz biuro premiera Danii. Serial opowiada o politycznym życiu w Christiansborg w fikcyjnej Danii.
Serial dostępny jest na platformie ALE KINO +, a także na Cda.

5. FORBRYDELSEN 

Kryminalny serial „Forbrydelsen” (pl. Dochodzenie), zostały dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy w kategorii Najlepszy serial międzynarodowy. Fabuła kręci się wokół detektyw Sary Lund, która wkrótce kończy swoją służbę dla kopenhaskiej policji. Jej plany niestety zmieniają się po tym, jak zabiera się za sprawę zamordowanej 19-letniej licealistki. Serial zdobył wielką sławę w Danii za swoje otwarte zakończenie, które wzbudziły ogromne zainteresowanie gazet i internautów. Swoją opinię o tym, kto jest mordercą w serialu, wygłosił nawet były główny inspektor policji w Kopenhadze.

Serial dostępny jest na platformie ALE KINO +, oraz Cda.


A ty jakie duńskie seriale polecasz? 🙂

Może również Ci się spodoba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *