Rozpoczęliśmy naszą przygodę z ujęciami z nieba. Przyznajemy, że takiej zmiany było nam trzeba. Dron w Danii był nam potrzebny, szczególnie po to, aby z lotu ptaka fotografować piękne klify. Kadry z innej perspektywy cieszą bardziej. Dzisiaj więc krótko opowiemy, jak w trzech  kroki, by zostać pilotem drona.

TEST

Po pierwsze, jeżeli chcemy zacząć latać hobbistycznie w Danii, musimy zdać test na specjalnie założonej do tego stronie internetowej. Jest on oczywiście bezpłatny i zawiera 12 pytań, na które musimy poprawnie odpowiedzieć. Po zdaniu testu dostajemy tak zwany znak drona (dronetegn), który zostaje nam przesłany na pocztę elektroniczną. 


ZAREJESTROWANIE SIĘ JAKO OPERATOR

Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się, jako operator drona, na stronie virk, gdzie po wypełnieniu formularza otrzymujemy specjalny numer, który potem razem z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu trzeba umieścić na dronie. 


UBEZPIECZENIE 

Ostatnim najważniejszym krokiem jest wykupienie ubezpieczenia OC na drona, gdybyśmy wyrządzili jakąś szkodę. Drona oczywiście można ubezpieczyć w prawie każdej ubezpieczalni w Danii. 


DRON W DANII | PRZYDATNE STRONY 

DRONEREGLER

Wszystkie informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie latać dronem w Danii możecie znaleźć na dronregler.dk

DRONELUFTRUM

Kolejną przydatną stroną jest również droneluftrum.dk, na której na bieżąco możecie sprawdzać, gdzie aktualnie można latać, gdzie nie można latać i gdzie należy zachować szczególną ostrożność. 

Więcej dowiecie się z naszego krótkiego filmiku, gdzie zobaczyć możecie również piękne duńskie widoki: 


Może również Ci się spodoba

2 Comments

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *