Rozpoczęliśmy naszą przygodę z ujęciami z nieba. Przyznajemy, że takiej zmiany było nam trzeba. Dron w Danii był nam potrzebny, szczególnie po to, aby z lotu ptaka fotografować piękne klify. Kadry z innej perspektywy cieszą bardziej. Dzisiaj więc krótko opowiemy, jak w trzech  kroki, by zostać pilotem drona.

TEST

Po pierwsze, jeżeli chcemy zacząć latać hobbistycznie w Danii, musimy zdać test na specjalnie założonej do tego stronie internetowej. Jest on oczywiście bezpłatny i zawiera 12 pytań, na które musimy poprawnie odpowiedzieć. Po zdaniu testu dostajemy tak zwany znak drona (dronetegn), który zostaje nam przesłany na pocztę elektroniczną. 


ZAREJESTROWANIE SIĘ JAKO OPERATOR

Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się, jako operator drona, na stronie virk, gdzie po wypełnieniu formularza otrzymujemy specjalny numer, który potem razem z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu trzeba umieścić na dronie. 


UBEZPIECZENIE 

Ostatnim najważniejszym krokiem jest wykupienie ubezpieczenia OC na drona, gdybyśmy wyrządzili jakąś szkodę. Drona oczywiście można ubezpieczyć w prawie każdej ubezpieczalni w Danii. 


DRON W DANII | PRZYDATNE STRONY 

DRONEREGLER

Wszystkie informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie latać dronem w Danii możecie znaleźć na dronregler.dk

DRONELUFTRUM

Kolejną przydatną stroną jest również droneluftrum.dk, na której na bieżąco możecie sprawdzać, gdzie aktualnie można latać, gdzie nie można latać i gdzie należy zachować szczególną ostrożność. 

Więcej dowiecie się z naszego krótkiego filmiku, gdzie zobaczyć możecie również piękne duńskie widoki: 


Może również Ci się spodoba

5 komentarzy

    1. My uczyliśmy się latać na polach, jechaliśmy kawałek za miasto, stawaliśmy na dróżkach między polami i tam lataliśmy. Z dala od miasta, z dala od ludzi. 🙂
      Zajrzyj na mapę droneluftrum dk, zobacz gdzie znajdziesz rejon z dala od lotniska w Aalborg i wyjedź na obrzeże miasta. Nie polecamy natomiast ćwiczyć na plaży, bo po pierwsze blisko wody i strach przed tym, że dron przypadkowo wleci do wody, po drugie często wieje, a po trzecie za wydmami często znajdują się domki letniskowe, a w sezonie wypoczywają w nich ludzie, których może jednak denerwować latający dron nad głową. 🙂

      Powodzonka w nauce! Latanie dronem jest super! 😀

  1. Wybieram się w okolice Aalborg i chciałabym polatać dronem, mam OC wykupione w PL, czy to wystarczy czy mimo wszystko muszę zakupić OC w Danii? Jeśli tak to czy można zakupić jakieś krótkoterminowe i z jakim kosztem należy się liczyć ? Czy możecie coś polecić ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *