Nie wszystkie zdjęcia są idealne. Nie zawsze i my jesteśmy idealni. Czasem perfekcyjne selfie stałoby się nim bez tej czerwonej kropki na czole, a idealne zdjęcie byłoby nim, gdyby tych czterech mężczyzn nie stanęło nam w kadrze.

Jako fotografowie doskonale wiemy, jak niechciane osoby, albo obiekty potrafią zniszczyć zaplanowane ujęcie. 😉

Zwykle poproszenie o niewchodzenie w kadr, albo chwila cierpliwości rozwiązuje problem nieproszonych gości na zdjęciu, ale czasem na fotce robionej w pośpiechu nie zauważy się przypadkowego turysty.

Już czasem tak bywa, że niektóre idealne zdjęcia mają małe niedoskonałości. Istnieje jednak darmowy sposób na ich zamaskowanie i nie mowa tu wcale o Photoshopie. Jak więc prędko i łatwo pozbyć się niedoskonałości na zdjęciach?

Do ich usunięcia wykorzystamy darmowego mobilnego programu Snapseed.


KROK 1

Po otwarciu programu i wybraniu zdjęcia, klikamy w narzędzia na pasku dolnym (fot.1.). Po wyskoczeniu masy dostępnych opcji, wybieramy naprawianie.


KROK 2

Kolejnym krokiem jest przybliżenie niedoskonałości, którą chcemy usunąć — najlepiej jak najbliżej, żeby maska zadziałała poprawnie. Maska naprawiania działa tak, że kopiuje i wkleja obraz znajdujący się tuż obok obiektu, który chcemy usunąć. Jeżeli zrobimy to niechlujnie, nie osiągniemy dobrych efektów, a wtedy na zdjęciu powstaną plamy, wycięte z Bóg wie jakich krańców fotografii.

W moim wypadku panowie na przybliżeniu wprawdzie znajdują się daaaleko w tle po prawej stronie oryginalnej fotografii. Przybliżam ich również z racji dwóch różnych teł, na których się znajdują —piasek i niebo. Najbezpieczniej jest więc maskować najpierw część górną, a osobno dolną, aby niebo nagle niespodziewanie nie znalazło się nam na piasku, a piasek na niebie.

Pana z lewej strony kadru również traktuję maską. On znajduje się na jednolitym tle. Ostrożnie więc maskuję go (uważając, żeby nie najechać na ciemniejszą wydmę, która może spowodować mieszanie się warstw) i usuwam pana ze zdjęcia.


JAK USUNĄC NIEDOSKONAŁOŚCI Z TWARZY?

Oczywiście usuwanie nie jest zarezerwowane tylko dla niechcianych ludzi w kadrze. Opcja ta również dobrze sprawdza się w usuwaniu niedoskonałości z twarzy. W tym przykładzie osobiście się przed wami otwieram i pokazuję swoje niedoskonałości. 😉


INTERESUJE CIĘ FOTOGRAFIA?
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

JAK OBRABIAĆ ZDJĘCIA NA INSTAGRAM. LIGHTROOM MOBILE KROK PO KROKU
ZRÓB TO SAM – FILTR TEAL&ORANGE W LIGHTROOM MOBILE
DLACZEGO TEAL&ORANGE JEST TAK ATRAKCYJNY WŚRÓD INSTAGRAMERÓW?


Może również Ci się spodoba

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *