Nie zawsze kupując bilet lotniczy, przytrafi nam się idealny czas przylotu i odlotu. Często zdarza się, szczególnie w tanich liniach lotniczych, że jesteśmy zmuszeni wylatywać z jednego miejsca do drugiego o nieludzkiej porze, a jeszcze częściej późne, lub bardzo wczesne loty psuja nam plan na wyjazd.

Tym razem i nam, z resztą nie pierwszy raz, trafił się lot o bladym świcie. Z Włoch do Danii mieliśmy wylatywać o godzinie 5:50. Uznaliśmy, że w takim wypadku dodatkowy nocleg w Mediolanie będzie zbędny, tym bardziej że poza sezonem ostatni autobus z centrum miasta na lotnisko Malpensa odjeżdżał chwilkę przed północą, a pierwszy kolejnego dnia odjeżdżał około 6 rano.

Czekała nas więc nocka na lotnisku Malpensa, ale nauczeni już wcześniejszymi doświadczeniami, wiedzieliśmy, jak się do tego przygotować, więc wiedzę tą teraz ci przekazujemy. 😊

lotnisko Malpensa, sklepy, gdzie spać

Jakie udogodnienia znajdują się na lotnisku Malpensa?

Lotnisko Malpensa składa się z tylko dwóch terminali. Duży terminal 1 posiada trzy hale A,B,C. Drugi terminal natomiast wykorzystywany jest bardzo rzadko.

Jeżeli przekąski z automatów nie brzmią dla ciebie ekscytująco, lepiej będzie, jeśli pomyślisz o jedzeniu, zanim dostaniesz się na lotnisko. Weź ze sobą wszystkie, czego będzie ci trzeba, bo restauracje i sklepy na lotnisku Malpensa dosyć szybko się zamykają.

Lista rzeczy, które mogą ci się przydać, aby przetrwać noc na lotnisku Malpensa:

  • Duża butelka wody albo soku (co kto lubi). Ceny na lotnisku zawsze są wyższe.
  • Coś do jedzenia. Słodycze, ale i coś konkretniejszego; pieczywo, owoce.
  • Bluza/sweter. Lotnisko jest klimatyzowane, ale panuje tam stała temperatura. Nie jest więc zbyt zimno, jednak w czasie zmęczenia inaczej odczuwamy zmiany temperatur.
  • Poduszka. Przyda się, ponieważ leżenie na podłogach jest dozwolone na lotnisku.

Sklepy na lotnisku Malpensa

W ciągu dnia na Terminalu 1 znajdziesz sklepy odzieżowe i spożywcze. Dużo modnych i luksusowych marek, jak Dolce Gabbana, Burberry, Giorgio Armani, Gucci, Hermes i tym podobne, więc jeżeli nie zdążyłeś z zakupami w Mediolanie, będziesz mógł je zrobić na lotnisku. 😉 Większość tych sklepów znajdziesz na pierwszym piętrze. Ze spożywczych znajdziesz Carrefour Express – ten akurat stoi nieopodal stacji pociągu.

Jeżeli chodzi o restauracje i kawiarnie, to te również znajdziesz na Terminalu 1 na pierwszym piętrze, ale i też sporo z nich w punkcie check-in na drugim piętrze. McDonald znajduje się natomiast na trzecim. 😉 Duża część restauracji czynna jest tylko do 20:00 (McDonald do 22:00). Natomiast plusem jest to, że wszystkie jadłodajnie w punkcie check-in na drugim piętrze czynne są już od wczesnych godzin – niektóre już od 2 nad ranem.

Na lotnisku Malpensa jest darmowe WI-FI bez ograniczeń czasowych. Całkiem dobrze się sprawdzał do przeglądania mediów społecznościowych, chociaż dodawanie story na Instagram trwało wieczność. Najważniejsze jednak, że darmowe łącze w ogóle jest dostępne. 😉

Gdzie spać na lotnisku Malpensa?

Terminal 1 ma bardzo dużą halę z pustą podłogą. Ławki tam są metalowe i ogólnie na hali panuje zwykle duży ruch. Mniej uczęszczane korytarze, które nadadzą się do rozłożenia się na podłodze, znajdziesz na wyższych piętrach.

Na Terminalu istnieją również „pokoje” z łóżkami. Są to takie duże automaty, które jednak trzeba zabookować ze znacznym wyprzedzeniem.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

We wszystkich toaletach znajdziesz przewijak dla dzieci. Natomiast rodzinnych pokoi do przewijania i karmienia znajduje się na lotnisku Malpensa kilka, jeden w punkcie check-in n.11, kolejny w punkcie przylotów w strefie odbioru bagażu A i B, a także w punkcie Odloty przy bramce B50.

INTERESUJĄ CIĘ WŁOCHY?
Zobacz również:
ATRAKCJE W MEDIOLANIE. CO WARTO ZOBACZYĆ W MEDIOLANIE?
JEDNODNIOWA WYCIECZKA Z MEDIOLANU POCIĄGIEM. GDZIE POJECHAĆ?
WYCIECZKA NAD JEZIORO COMO. JAK DOJECHAĆ I CO ZOBACZYĆ NAD COMO?
SAN MARINO: PRZEWODNIK PO ENKLAWIE WE WŁOSZECH

Może również Ci się spodoba

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *